W Mińsk przyjechali przedstawiciele OUBZ czy 13: 2 na korzyść NATO

Новости

Od 29 stycznia w Mińsku trwa robocze spotkanie przedstawicielów sił zbrojnych Białorusi z pełnomocnikami od państw-członków OUBZ i grupą oficerów Zjednoczonego Sztabu OUBZ z generałem Aleksandrem Studienkinem na czele.

Wiadomo, że głównym tematem spotkania stały się przyszłe wspólne ćwiczenia wojskowe z kontyngentami wojskowymi Kolektywnych Sił Operacyjnego Reagowania OUBZ «Współdziałanie-2013», które odbędą się na terytorium Białorusi.

Można przypuścić, że manewry wojskowe «Współdziałanie-2013» ukierunkowane są tylko jako odpowiedź na wzrastającą potęgę NATO w Polsce oraz krajach nadbałtyckich.

Według ekspertów w 2012 roku liczba ćwiczeń i treningów różnego poziomu w krajach przygranicznych z udziałem wojsk Aliansu wyniosła blisko 13, jak w Białorusi nie odbyło się żadnego. W tym roku z boku NATO, też oczekuje się taka sama ilość manewrów i tylko dwa ćwiczenia na Białorusi (jedno w ramach Państwa Związkowego Rosji i Białorusi i inne w ramach OUBZ). Ale, ogólny wynik tych przedsięwzięć wygląda jak 13:2 nie na korzyść Białorusi.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.