Siły Powietrzne Białorusi na ćwiczeniach

Новости

Wczoraj, 14 lutego pod dowództwem szefa Sił Powietrznych generała brygady Igora Gołuba rozpoczęła się praktyczna część ćwiczenia taktycznego Wojsk Lotniczych i OPL Białorusi. W szkoleniu biorą udział 61 baza lotnictwa myśliwskiego, 116 baza lotnictwa szturmowego i 181 baza śmigłowców bojowych.

14 lutego odbyło się przebazowanie dwóch MiG-29 ze składu 61 bazy lotnictwa myśliwskiego na lotnisko 116 bazy lotnictwa szturmowego. Podczas przelotu myśliwcy, zgodnie z planem ćwiczenia, spotkali się z samolotami szturmowymi Su-25 i wykonali zadanie po ich osłonie, które skończyło się wspólnym lądowaniem na lotnisku bazy lotnictwa szturmowego.

Dzisiaj piloci wykonują zadania w ramkach wspólnego dyżuru bojowego w systemie OPL Białorusi i Rosji. Oprócz tego, lotnicy 61 bazy lotnictwa myśliwskiego przeprowadzą uderzenia bombowe cełów lądowych na poligonie SP „Rużany”. Ciekawe, że podczas wykonania zadania piloci MiGów przeprowadzą lądowanie na drogowy odcinek lotniskowy i loty na niskich wysokościach.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.