Wietnam chce kupić na Białorusi nowe radary

Новости

rosarb9282982938Siły Powietrzne Wietnamu rozpatrują możliwość nabycia dwójwspółrzędnych mobilnych cyfrowych radarów diapazonu metrowego RV — 01 «Wostok-E» białoruskiej produkcji. Radar jest zdolny do prowadzenia rozpoznania radiolokacyjnego i wykrywania szerokiego spektrum obiektów powietrznych, oraz taktycznych pocisków balistycznych,

Stacja charakteryzuje się wysoką odpornością na zakłócenia, skrytością i mobilnością. Eksperci uważają, że opracowany przez białoruskie zakłady «Biuro projektowe»Radar» sprzęt zastąpi w Siłach Powietrznych Wietnamu przestarzałe stacje P-18.

Według projektantów, radar «Wostok-E» jest zdolny do wykrywania samolotów bojowych wykonanych w technologii Stealth takich, jak F-117 czy chiński J-20 w warunkach zakłóceń na odległości 74 km, a w przypadku ich braku – do 350 km. Białoruś planuje sprzedać SP Wietnamu około 20 radarów «Wostok-E», a także wysłać specjalistów dla przeszkolenia personelu w wykorzystaniu nowego sprzętu.

Oprócz tego, według MON Białorusi, w sierpniu tego roku na poligonie wojsk OPL zaczną się testy państwowe nowej niskowysokościowej dwójwspółrzędnej stacji «Rosa-RB» zdolnej do wykrywania celów powietrznych na wysokości od jednego metra nad poziomem ziemi. Wdrażanie na uzbrojenie takiej stacji da możliwość wojskam OPL Białorusi stworzyć stałe pole radiolokacyjne wzdłuż granicy państwa.

belvpo.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.