Minister Sikorski do Mińska się nie wybiera

Новости

SikorskiMinistrowie spraw zagranicznych Polski i Szwecji – Radosław Sikorski i Carl Bildt nie pojadą do Mińska przed szczytem „Partnerstwa Wschodniego”. W poniedziałek wizytę szefów dyplomacji zapowiadały białoruskie media, powołując się na artykuł polityków pt: „Na drodze do pełnej Europy”.

Wczoraj białoruskie portale a w ślad za nimi również portal Kresy24.pl opublikowały fragmenty artykułu ministrów Sikorskiego i Bildta poświęconego piątej rocznicy funkcjonowania programu Partnerstwa Wschodniego. Znalazła się w nim fraza mogąca sprawiać wrażenie zapowiedzi wizyty ministrów min. w Mińsku, przed listopadowym szczytem PW w Wilnie.

-Dzisiaj, pięć lat później oraz w przededniu trzeciego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, wyruszamy w podróż, podczas której my oraz inni przedstawiciele ze Szwecji i Polski, odwiedzimy stolice państw Partnerstwa Wschodniego: Kiszyniów, Kijów, Tbilisi, Baku, Erywań i Mińsk – napisali szefowie dyplomacji.

Według pracownika ambasady polskiej w Mińsku, słowa o wizycie na Białorusi zostały błędnie odebrane. „To pomyłka. Oni nie planują wizyty w Mińsku” – taką informację uzyskał w przedstawicielstwie dyplomatycznym niezależny białoruski portal ”Nasza Niwa”.

Przypomnijmy, szczyt Partnerstwa Wschodniego odbędzie się 28-29 listopada w Wilnie. Na razie nie wiadomo kto będzie reprezentował oficjalny Mińsk.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.