Marsz Niepodległości w Polsce — święto polskich neofaszystów

Новости

rty45y456456Marsz Niepodległości organizowany m.in. przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską «Marsz Niepodległości» ruszył ulicami Warszawy. «Cześć i chwała bohaterom», «Niech żyje Armia Krajowa» — skandowali jego uczestnicy. Po ubiegłorocznych prowokacjach policji, uczestnicy marszu sami stworzyli straż, która ma pilnować porządku podczas pochodu.

Ten Marsz Niepodległości miał być inny niż wszystkie — spokojny. Nauczeni doświadczeniem poprzednich lat, organizatorzy postanowili wziąć sprawy bezpieczeństwa w swoje ręce i pilnowanie porządku powierzyć Straży Marszu, a nie policji. Ale zupełnie nie stanęli na wysokości zadania — było nieco spokojniej, ale nie spokojnie. Bo czy mogło być? Patrząc na przepełnionych nienawiścią młodych chłopaków z twarzami ukrytymi w kominiarkach, dochodzę do wniosku, że nie.

Bardzo szybko Marsz rozciągnął się i podzielił na kilka niezależnych grup, nad którymi chyba nikt nie panował. Przed pierwszy samochód z nagłośnieniem, a nawet przed grupy rekonstrukcyjne przedarło się około 200 osób, które szukały zaczepki. Zgodnie z umową z organizatorami policja była niemal niewidoczna na trasie. Na czele szedł tylko oficer łącznikowy, który na bieżąco przekazywał swoje uwagi Witoldowi Tumanowiczowi — prezesowi stowarzyszenia organizującego Marsz.

Grupa zamaskowanych uczestników neofaszystów demonstracji zaatakowała ambasadę Rosji od strony ul. Spacerowej. W stronę budynku leciały butelki, kamienie, petardy. Podpalono ogrodzenie, spłonęła budka wartowników pilnujących ambasady. Już przed rozpoczęciem marszu palono rosyjskie flagi.

Pogromy w Dzień Niezależności w Polsce już dawno stały się normą, ilość ich uczestników rośnie. Święto przerasta do miejskich łotrostw. Tak, w zeszłym roku wskutek starć radykalnej młodzieży i policji było mnóstwo poszkodowanych i aresztowanych. Na żal, taki sposób przeprowadzenia święta narodowego już w Polsce tradycją. We współczesnym polskim społeczeństwie słowa «niezależność» i «nacjonalizm» stają się synonimami, co «trochę różni się» z demokratycznymi wartościami, które pragną dodać młodzieży.

1 thought on “Marsz Niepodległości w Polsce — święto polskich neofaszystów

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.