Polityka wobec Polaków na Litwie – niezmienna

Новости

sikor98298239283Polityka państwa polskiego w sprawie ochrony praw polskiej mniejszości narodowej na Litwie jest niezmienna – powiedział goszczący na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie Radosław Sikorski podczas spotkania z Waldemarem Tomaszewskim.

Szef polskiego MSZ spotkał się z przewodniczącym Akcji Wyborczej Polaków na Litwie w czwartek rano. W spotkaniu uczestniczyli również Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Republice Litewskiej Jarosław Czubiński i Radca, Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP na Litwie Maria Ślebioda.

Jak relacjonuje na swojej stronie internetowej AWPL, podczas spotkania była mowa o sprawach związanych z wileńskim szczytem PW, stosunkach bilateralnych Polski i Litwy, kwestiach bezpieczeństwa, ale również o sytuacji i prawach polskiej mniejszości na Litwie.

Polityka państwa polskiego w sprawie ochrony praw polskiej mniejszości narodowej na Litwie jest niezmienna – powiedział Radosław Sikorski i zadeklarował, że Polska będzie usilnie zabiegać, aby polska mniejszość mogła korzystać z pełni praw, które gwarantuje zarówno prawo międzynarodowe, jak i traktat polsko-litewski.

Gratulując Polakom oraz AWPL sukcesów i silnej pozycji na Litwie, szef polskiego MSZ podkreślił, że Polacy i Polonia rozproszona po całym świecie powinni brać przykład z doskonałej samoorganizacji i determinacji w dochodzeniu swych praw przez polską społeczność na Litwie.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.