Rosja oburzona zaangażowaniem NATO na Ukrainie

Новости

rosnat93232892983Rosyjski minister spraw zagranicznych skrytykował NATO za deklarację w sprawie Ukrainy. Ministrowie spraw zagranicznych Sojuszu w przyjętym wczoraj dokumencie potępili użycie siły przez ukraińską milicję w Kijowie. Wezwali ukraińskie władze do przestrzegania demokratycznych standardów, zagwarantowania swobody zrzeszania się i wypowiedzi. Zaapelowali też o dialog.

„Nie rozumiem dlaczego NATO wydaje takie deklaracje” — powiedział dziś szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, który uczestniczył w spotkaniu Rady NATO-Rosja. «Takie oświadczenia wysyłają zniekształcają prawdziwy obraz sytuacji, utrudniają zrozumienie i wysyłają złe sygnały» — dodał Siergiej Ławrow.

Podkreślił, że to co dzieje się na Ukrainie jest jej wewnętrzną sprawą i ona sama powinna rozwiązać wszelkie problemy. Rosyjski minister skrytykował też sekretarza generalnego Sojuszu za jego komentarz dotyczący możliwości rosyjskiej interwencji na Ukrainie. Anders Fogh Rasmussen był wczoraj pytany o doniesienia, że Moskwa planuje wprowadzenie wojsk.

„Nie mam żadnych informacji na ten temat. Jeśli to prawda, to będzie to pogwałcenie wszystkich międzynarodowych zobowiązań” — odpowiedział szef Sojuszu. To spotkało się z ripostą rosyjskiego ministra. „Nie rozumiem dlaczego sekretarz generalny NATO odpowiada na takie pytania” — powiedział Siergiej Ławrow.

A komentując wydarzenia na Ukrainie, skrytykował opozycję za zorganizowanie protestów. Podkreślił, że decyzję o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z Unią podjęły legalnie wybrane władze i wyraził nadzieję, że sytuacja na Ukrainie zostanie szybko opanowana.

 

3 thoughts on “Rosja oburzona zaangażowaniem NATO na Ukrainie

  1. Bardzo szanuję Ławrowa. Jeden z nie wielu w Rosji pragmatycznych — inteligentnych -realistów. Byłbym zaszczycony Jego wizytą w Polsce.

    1. Co Ty chcesz od Sikorskiego. Musi się trochę postarać — i wziął sie do roboty-by utrzymać swoje kompetencje. .. Chłopak z Londynu …. .

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.