Kolejna bateria TOR-M2 na Białorusi

Новости

torrr237322933Kolejna trzecia bateria rakiet przeciwlotniczych krótkiego zasięgu TOR-M2 trafiła na uzbrojenie Sił Zbrojnych Białorusi. O tym dzisiaj powiedział Dowódca WLOP Białorusi generał brygady Oleg Dwigalew.

– Bateria przybyła na Białoruś i obecnie znajduję się w Mińsku – dodał gen. Dwigalew.

Gen. Dwigalew również potwierdził, że teraz po przyjściu trzeciej baterii TOR-M2 na Białorusi będzie sformowany dywyzjon, oparty na absolutnie nowych wzorach techniki.

Według gen. Dwigalewa białoruscy żołnierze wojsk OPL nie mają żadnych pretensji do tego rodzaju uzbrojenia. Zestaw TOR-M2 doskonale zarekomendował podczas strzelań bojowych na poligonie Aszułuk w Rosji.

Bateria Tor-M2 składa się z czterech pojazdów kołowych, z których każdy wyposażony jest w 8 pocisków rakietowych, oraz radarowe systemy wykrywania i naprowadzania. Bateria jest w stanie zwalczać jednocześnie do 16 celów lecących w dowolnym kierunku z prędkością do 700 m/s w odległości do 12 km i na wysokości do 10 km. Celem może być samolot, śmigłowiec, dron lub rakieta.

1 thought on “Kolejna bateria TOR-M2 na Białorusi

  1. Sprzęt bardzo dobry do obrony na krótkich dystansach.Do obrony kluczowych instalacji cywilnych. Polska też powinna opracować coś podobnego.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.