Butkevicius Iskanderów się nie boi

Новости

isk2738372-7327„Nie ma żadnego zagrożenia dla Litwy i Łotwy. Posiadam inne informacje niż te, które się ukazały w mediach’’ – zapewnia litewski premier.

Na początku grudnia niemiecki „Bild’’ podał, że Rosja rozmieściła na terenie obwodu kaliningradzkiego w pobliżu granicy z Polską i wzdłuż granicy z krajami bałtyckimi rakiety Iskander, przystosowane do przenoszenia głowic jądrowych.

W tym samym czasie minister ochrony kraju Juozas Olekas powiedział, że informacje na temat rozmieszczenia rosyjskich rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim są niepokojące.

Dzisiaj amerykański rząd wydał oświadczenie, w którym wyraża zaniepokojenie w kwestii rozmieszczenia rakiet. „Wyraziliśmy pod adresem Rosji niepokój jaki mają kraje sąsiadujące. Niepokój, który dotyczy rozlokowania rakiet Iskander w Kaliningradzie. Zaapelowaliśmy do Rosji, by nie destabilizowała sytuacji w tym rejonie” – napisano w oświadczeniu.

Amerykańscy analitycy mówią, że rozmieszczenie przez Rosję rakiet Iskander w Kaliningradzie nie stanowi poważnego zagrożenia militarnego dla Zachodu, a Moskwa prawdopodobnie chce zastraszyć Polaków, licząc na ich sprzeciw wobec planów budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.