Rosja obawia się polskich zbrojeń

Новости

668b6e48ee7Niepokój rosyjskich komentatorów wywołały plany zakupu przez polską Marynarkę Wojenną rakiet typu Tomahawk dla naszych okrętów.

Pociski Tomahawk to groźna broń. Każdy taki manewrujący pocisk może przenieść 500 kilogramów ładunku wybuchowego by razić cele oddalone o ponad 1000 kilometrów. Nasze Ministerstwo Obrony już wysłało do Amerykanów zapytanie na temat możliwości nabycia broni, w którą, jak do tej pory, wyposażone były tylko floty wojenne USA i Wielkiej Brytanii.

«Przygotowujemy się do postępowania na okręt podwodny nowego typu i jedną ze zdolności, którą chcemy, by posiadał, jest właśnie posiadanie pocisków manewrujących. Chcąc poszerzyć konkurencję, pytamy, czy poszczególne państwa byłyby gotowe takie pociski nam dostarczyć. To jest tak wysoko zaawansowana broń, że w każdym państwie wymaga to zgody» — mówił nasz minister obrony Tomasz Siemoniak.

Rosyjskie kręgi wojskowe nerwowo reagują na polską inicjatywę. «To jednoznacznie antyrosyjski akt» — twierdzi były naczelnik departamentu współpracy międzynarodowej Ministerstwa Obrony Leonid Iwaszow, cytowany przez agencję Interfax — «W Polsce muszą zrozumieć, że podejmowanie przez Warszawę antyrosyjskich kroków nie pozostanie bez odpowiedzi».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.