Rosja: Północny i Centralny Okręg Wojskowy testują gotowość bojową

Новости

russian-navy-flot-sevastopol-44470394Jak informuje rosyjskie ministerstwo obrony w dniu dzisiejszym (16 marca) mają miejsce niezapowiedziane ćwiczenia wojsk z Północnego i Centralnego Okręgu Wojskowego. Sprawdzany jest stan gotowości m.in. Floty Północnej, oddziałów powietrznodesantowych i artyleryjskich.

Prezydent Władimir Putin o 8.00 rano czasu moskiewskiego wydał rozkaz do rozpoczęcia w Północnym Okręgu Wojskowym FR niezapowiedzianych manewrów Floty Północnej i wojsk powietrznodesantowych. Ma w nich wziąć udział 38 tysięcy żołnierzy i 41 okrętów, w tym 15 podwodnych oraz 110 samolotów i śmigłowców.

Scenariusz ćwiczeń nie jest znany, wiadomo jedynie, że manewry Floty Północnej mają ocenić jej zdolność do obrony granic Rosji w Arktyce. W ich ramach zostanie m.in. zwiększone zgrupowanie rosyjskich wojsk na Nowej Ziemi i Ziemi Franciszka Józefa. Konieczne będzie także podjęcie walki z symulowaną grupą nieprzyjacielskich sił morskich.

Niezapowiedziane ćwiczenia z udziałem około 4000 żołnierzy miały też miejsce w Centralnym Okręgu Wojskowym. Zgodnie z informacjami resortu obrony sprawdzono gotowość bojową jednostek artyleryjskich i piechoty zmechanizowanej. Zostały one przemieszczone ze sprzętem z miejsc stałego stacjonowania do rejonu rozlokowania w ciągu trzech godzin.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.