Iskandery w Kaliningradzie na stałe do 2018 roku

Новости

aa96474b51fb08e8db4b13d79b68ebe6Siły zbrojne Federacji Rosyjskiej rozmieszczą na stałe w Obwodzie Kaliningradzkim taktyczno-operacyjne systemy rakietowe Iskander-M do 2018 roku – podaje agencja TASS.

Jak donosi agencja TASS, dowódca wojsk rakietowych i artylerii rosyjskich sił lądowych zapewnił, że rozmieszczona na stałe w Obwodzie Kaliningradzkim brygada otrzyma na wyposażenie Iskandery nie później, niż do 2018 roku.

Rosjanie już wcześniej ćwiczyli przerzut elementów systemu Iskander do Obwodu Kaliningradzkiego. Jak wiadomo, jest to system mobilny, który w relatywnie krótkim czasie może zostać relokowany do rejonu działań. Stacjonująca na stałe w Kaliningradzie 152. Brygada Rakietowa dysponuje natomiast systemami Toczka-U o zasięgu 120 km i to do niej przypuszczalnie mają trafić Iskandery.

Zakupy systemu pocisków taktyczno-operacyjnych Iskander to jeden z priorytetów modernizacji sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Według dostępnych informacji do 2018 roku kompleksy tego typu ma otrzymać dziesięć brygad rakietowych. Jak informowaliśmy na łamach Defence24.pl, w ostatnim czasie zaobserwowano przyśpieszenie i usprawnienie procesu przezbrajania rosyjskich jednostek w Iskandery.

Pociski balistyczne Iskander-M były projektowane z myślą o przełamywaniu systemów obrony przeciwrakietowej i charakteryzują się zasięgiem szacowanym na około 400 km. Istnieje również rakieta manewrująca Iskander-K, przeznaczona dla systemów rakietowych tego samego typu, o zasięgu oficjalnie określanym na 500 km. W praktyce może ona być zdolna do rażenia celów odległych nawet o 2 tys. km, co stanowi prawdopodobną przyczynę złamania przez Rosję traktatu INF o pociskach średniego zasięgu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.