Rosyjski desant i Specnaz ćwiczą szturmowanie lotnisk

Новости

55c539f42862a88505c8b074c307c972Zgodnie z komunikatem ministerstwa obrony Rosji w ćwiczeniu opanowywania lotnisk wzięło udział ponad trzystu żołnierzy wojsk powietrznodesantowych i sił specjalnych, wykorzystujących około 30 śmigłowców Mi-8, Mi-26 i Mi-35. Scenariusz szkolenia zakładał wykonywanie przez wiropłaty lotów na niewielkiej wysokości, w celu uniknięcia wykrycia przez radary potencjalnego przeciwnika.

Podczas symulowanej operacji podejmowano m.in. działania w celu przełamania obrony powietrznej nieprzyjaciela oraz zablokowania dostępu do opanowywanych obiektów. Przeprowadzono desant ze śmigłowców Mi-8, osłanianych przez szturmowe Mi-35. Łącznie w działaniach podejmowanych w celu sprawdzenia gotowości bojowej Centralnego Okręgu Wojskowego na podstawie rozkazu z 25 maja ma brać udział 12 tys. żołnierzy, 250 samolotów i śmigłowców oraz 700 jednostek broni i sprzętu wojskowego.

Agencja TASS zaznacza, że szkolenie opanowywania lotnisk przeprowadzono, gdyż zgodnie z decyzją ministra obrony Siergieja Szojgu ćwiczenia w ramach sprawdzianów gotowości bojowej mają się charakteryzować większym stopniem skomplikowania, niż miało to miejsce do chwili obecnej. Może to oznaczać, że Rosjanie dążą do uzyskania zdolności wykonywania działań o wyższym stopniu trudności w krótkim czasie od wydania rozkazu.

Rosyjska armia od kilku lat przeprowadza sprawdziany gotowości bojowej, w ramach których jednostki wykonują niespodziewane manewry na dużą skalę. W ich ramach ćwiczono m.in. przerzut rakietowych systemów Iskander do Obwodu Kaliningradzkiego.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.