Samobójcy w US Army. Pentagon chce, by w tym roku było ich mniej niż 400

Новости

f3d75018-ca44-11e3-b2bf-0025b511226eW pierwszym kwartale 2015 r. samobójstwa popełniło 99 żołnierzy służby czynnej i rezerwistów amerykańskiej armii — poinformował departament obrony w opublikowanym w ostatnich dniach raporcie okresowym dotyczącym zdrowia psychicznego żołnierzy. Oznacza to, że w tym roku odebrać sobie życie może mniej niż 400 żołnierzy US Army. Tak przerażająca statystyka i tak dałaby Pentagonowi nadzieję na to, że coś mimo wszystko zmienia się na lepsze.

Wyglądanie kolejnych wyników raportów dot. samobójców w armii z pewnego rodzaju „nadzieją”, obrazuje jak poważnym problemem są one w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem Pentagon na łamach swojego magazynu «Stars and Stripes» zwrócił uwagę na to, że dane z okresu styczeń-marzec 2015 są «lepsze» niż w ostatnich latach i może to oznaczać, że w 2015 r. «mniej niż 400 żołnierzy popełni samobójstwa».

Samobójcy z US Army

Statystyka, w której co najmniej jeden żołnierz dziennie odbiera sobie życie, napawa grozą, ale Pentagon pisze o najnowszym raporcie otwarcie, bo daje on «nadzieję» na przyszłość.

Od ponad dwóch lat rozwijane są bowiem programy pomocy zapewniające stałą i pełniejszą opiekę psychologiczną dla żołnierzy amerykańskich wracających z misji lub mających w nich przerwy. To bowiem wśród aktywnych żołnierzy jest najwięcej samobójców.

W najbardziej tragicznym 2012 r. życie odebrało sobie aż 513 amerykańskich żołnierzy wszystkich formacji zbrojnych. W 2013 r. — gdy częściowo nowe programy już działały — ich liczba spadła do 469, a w 2014 r. było to 442 żołnierzy. Kolejny duży spadek w tej statystyce pozwoliłby ostatecznie stwierdzić, że lepsza opieka medyczna i psychologiczna ratuje życie żołnierzom US Army.

To pozwoliłoby na wpisanie wydatków związanych z tymi programami w poczet priorytetowych, których realizacja nie byłaby — jak co roku — stawiania pod znakiem zapytania.

5 thoughts on “Samobójcy w US Army. Pentagon chce, by w tym roku było ich mniej niż 400

  1. scooby хватит бредить.
   Самоубийство солдат и гибель на дорогах абсолютно разные вещи.
   Редко найдется идиот, который специально погибнет на дороге.
   А в хваленой US Army durni jak widać nie brakuje ))

 1. На «Нет» и суда нет! Не понимаю, что делают поляки на белорусском сайте?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.