Nie są w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwa… Mieszkaniec Opola odciął łączność policji, sądowi i wojsku

Новости

e643db3158888143fa7e71e747de8658Opolanin kupił od wojska działkę. Wyremontował stojący na niej budynek i zabrał się za porządkowanie otoczenia. Natrafił na studzienkę z kablami. Mimo wysyłanych pism nikt się do nich nie przyznał. Mężczyzna przeciął kable… i jak się okazało odciął łączność policji, wojsku i sądowi.

Skontaktowałem się z poprzednim właścicielem, czyli Wojskową Agencją Mieszkaniową, aby dowiedzieć się co to właściwie jest i do kogo należy. To ważne, bo nad studzienką miała przebiegać jedyna droga dojazdowa. Nie chciałem ryzykować, że pojedzie tamtędy cięższy transport i się na tej studzience zarwie—mówił w rozmowie z „Nową Trybuną Opolską” właściciel działki — Mariusz Kołodziej.

Czekał cztery miesiące, do kabli nikt się nie przyznał, więc gospodarz postanowił przeciąć przewody i czekać na ewentualnych właścicieli.

Nie mam żadnej służebności gruntowej na swojej działce, więc podejrzewałem, że kable biegną tu nielegalnie, albo ktoś przed laty je położył i zupełnie o nich zapomniał — dodał mężczyzna.

Już po dwóch godzinach zjawiła się u niego policja, zarzucając sabotaż. Nie dowierzał, gdy okazało się, że odciął łączność także wojsku oraz sądowi rejonowemu.

Po przecięciu kabli okazało się, że jeden z nich służył do zarządzania patrolami i radiowozami w Opolu, ale komenda wojewódzka nie ma jego dokumentacji. Później pojawiła się jeszcze żandarmeria wojskowa, choć wojsko przecież wcześniej zapewniało mnie, że kable nie są ich — opowiadał Mariusz Kołodziej.

Mężczyzna postanowił, że nie zgodzi się na naprawę kabli, dopóki ich właściciel oficjalnie nie potwierdzi w oświadczeniu, że należą one właśnie do niego.

Mam chyba prawo wiedzieć co się znajduje na moim terenie. Dlatego kable mogą zostać, ale trzeba to wszystko usankcjonować. Myślę, że wszystko rozbija się o pieniądze, bo ten do kogo należą kable, będzie musiał opłacić służebność — mówił.

Sprawę wyjaśnia teraz policja i żandarmeria wojskowa, a międzyczasie, w nocy ktoś nielegalnie włamał się działkę mieszkańca Opola i naprawiał kable…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.