95 tys. żołnierzy na rosyjskich poligonach. Manewry «Centrum 2015»

Новости

polCentralny Okręg Wojskowy sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej rozpoczął manewry «Centrum-2015», będące największymi ćwiczeniami wojskowymi przewidzianymi na ten rok w Rosji.

Manewry «Centrum-2015», w których biorą udział jednostki Centralnego Okręgu Wojskowego, obejmującego Ural, Powołże i Syberię Zachodnią, odbywają się na 20 poligonach wojskowych w Federacji Rosyjskiej (lądowych, morskich i lotniczych) oraz dwóch poligonach lądowych w Kazachstanie.

Kazachscy żołnierze biorą udział w ćwiczeniach, obserwowanych także przez wojskowych z Nikaragui. Manewry potrwają od 14 do 20 września, ogółem weźmie w nich udział 95 tys. żołnierzy, w tym ok. 12 tys. na poligonach zlokalizowanych w europejskiej części Okręgu, w obwodach astrachańskim oraz czelabińskim.

W ćwiczeniach uczestniczy również siedem tysięcy jednostek sprzętu bojowego, 170 samolotów i 20 okrętów wojennych. Oficjalne komunikaty służby prasowej Centralnego Okręgu Wojskowego podają, że celem manewrów jest sprawdzenie działania wojsk w sytuacji przeniknięcia na terytorium Azji Środkowej grup radykalnych bojowników islamskich.

W ramach ćwiczeń zgrupowania wojsk zostały przerzucone na poligony koleją, na pokładach samolotów i przy użyciu własnych środków transportu, część z oddziałów dyslokowano na odległość do 5000 km.

2 thoughts on “95 tys. żołnierzy na rosyjskich poligonach. Manewry «Centrum 2015»

  1. Rosja powinna napaść na Polskę. Po tym jak za olimpiadę i nieotwarte kółko oddali Ukrainę Rosjanie się skompromitowali. Jedynym logicznym wyjściem jest atak na Polskę. Zdobywając Polskę Federacja Rosyjska udowodni, ze jeszcze się liczy w świecie. Fakt rosja nie produkuje ani nowoczesnego uzbrojenia , ani dóbr powszechnego użytku : smartfony, procesory, .. . ale zdobywając Polskę udowodni światu, że ma możliwości militarne. Czekamy. Kacapskie matoły.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.