Zmarł żołnierz poszkodowany w pożarze Leoparda

Новости

Leopard-2A4W dniu dzisiejszym zmarł szeregowy Michał Pawlicha, poszkodowany w pożarze czołgu Leopard 2A4 należącego do 10. Brygady Kawalerii Pancernej, który miał miejsce 17 września podczas szkolenia.

17 września na poligonie, na którym szkoliły się pododdziały 10. Brygady Kawalerii Pancernej, doszło do pożaru w przedziale bojowym czołgu Leopard 2A4. Poszkodowani zostali wówczas żołnierze załogi czołgu, przewieziono ich do szpitala w Nowej Soli. Najciężej poszkodowany – szer. Michał Pawlicha – zmarł w dniu dzisiejszym w wyniku rozległych poparzeń, kilka dni po przewiezieniu do Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej, gdzie miało być kontynuowane leczenie.

Jak poinformował Defence24.pl ppłk Marek Pietrzak z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, najlżej poszkodowany żołnierz z załogi Leoparda został wypisany do domu 29 września w stanie dobrym, natomiast dwaj pozostali przebywają w szpitalu w Nowej Soli. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do pożaru doszło podczas prowadzenia strzelań z czołgów Leopard 2A4. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wojskowa Prokuratura Garnizonowa we Wrocławiu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.