Delegacja MON w USA. Nie kupimy «Patriotów»? Polska straszy, że zrezygnuje ze współpracy

Новости

8626447-900-555

Wiceminister Bartosz Kownacki jest już w Waszyngtonie, dziś dołączy do niego wiceminister Tomasz Szatkowski. Obaj przedstawiciele resortu obrony mają zaplanowane rozmowy w Pentagonie. Wiceminister Kownacki spotka się również z przedstawicielami amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego. Poprzedni polski rząd wskazał na produkujący systemy «Patriot» koncern Raytheon jako na partnera naszego kraju w programie obrony powietrznej «Wisła».

Umowa na zakup «Patriotów» nie została jednak jeszcze podpisana, a obecny rząd stara się wynegocjować lepsze warunki od dotychczas proponowanych przez Amerykanów.

Wiceminister Kownacki mówi wprost, że jeśli nie uda się ich wywalczyć to Polska może zrezygnować ze współpracy. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski mówił kilka dni temu w sejmie o możliwości rozpisania nowego przetargu. Przedstawiciele firmy Raytheon nie chcą się wypowiadać na temat zbliżających się negocjacji odsyłając korespondenta Polskiego Radia po komentarz do polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.