Rosyjski atomowy okręt podwodny wynurzył się u francuskich brzegów. Znów pokazówka Kremla

Новости

main

Rosyjski okręt podwodny o napędzie atomowym został zlokalizowany w lutym na Zatoce Biskajskiej w pobliżu wód terytorialnych Francji – poinformował pragnący zachować anonimowość wysoki rangą oficer francuski. Wiadomości, podanej przez media internetowe nad Sekwaną, nie zdementowało ministerstwo obrony.

Okręt przenoszący rakiety z głowicami atomowymi został zlokalizowany przez francuską marynarkę wojenną. Jednostka z bazy w Murmańsku, jedna z jedenastu tego typu we flocie rosyjskiej, nie przekroczyła granicy wód terytorialnych. Ale – co podkreślają kręgi wojskowe – rosyjskie okręty nie zapuszczały się od czasów Zimnej Wojny tak daleko, poza akwen Północnego Atlantyku.

Komentatorzy uważają, że wraz z przelotem dwóch rosyjskich bombowców nad Kanałem La Manche jest to symbol strategii pokazu siły ze strony Władimira Putina. Kreml chce z jednej strony w ten sposób sprawdzić gotowość bojową państw zachodnich, a z drugiej pokazać wszystkim, iż Rosja jest potęgą wojskową na świecie i może dotrzeć do każdego jego zakątka.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.