Rosjanie stawiają na walkę elektroniczną

Новости

123

Koncern KRET „Radioelektronnyje technołogii” poinformował o planach przekazania do 2020 r. na uzbrojenie rosyjskiej armii nowego, rewolucyjnego kompleksu walki elektronicznej (WRE).

Prototyp nowego systemu WRE jest już prawdopodobnie gotowy, ponieważ zgodnie z założeniami do 2017 r. mają się rozpocząć jego badania państwowe. Rosjanie poinformowali, że kompleks wszedł już w fazę testów produkcyjnych oraz nie ma zagrożeń co do dotrzymania terminu. Cały system składa się bowiem z kilku modułów połączonych systemem sterowania, z których część jest już w seryjnej produkcji. Rosjanie nie zdradzili jednak, co będzie w strukturze kompleksu, jego nazwy, ani nawet przeznaczenia.

Rosjanie poinformowali jedynie, że będzie on montowany zarówno na platformach naziemnych, morskich i lotniczych oraz, że ma chronić własne wojska oraz obiekty państwowe przed „środkami napadu powietrznego i kosmicznego”.

Jest to kolejna już informacja na temat prac prowadzonych przez Rosjan nad, jak się mówi, rewolucyjnymi systemami walki elektronicznej. To właśnie kompleksy WRE maję według rosyjskiego resortu obrony doprowadzić do zniwelowania przewagi generacyjnej, jaką mają w tej chwili państwa zachodnie. Celem Rosjan ma być stworzenie «zapory elektronicznej», którą w razie konfliktu mają napotkać nadlatujące statki powietrzne przeciwnika.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.