Rosyjsko-chińskie ćwiczenie przeciwrakietowe

Новости

123

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o wspólnych z Chinami komputerowych ćwiczeniach obrony przeciwrakietowej. To pierwsze ćwiczenia tego rodzaju, w których udział wzięli wojskowi z obu krajów.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o wspólnych z wojskami chińskimi połączonych, komputerowych ćwiczeniach dowództw obrony przeciwrakietowej. Wspólne ćwiczenia tego rodzaju odbyły się po raz pierwszy w historii współpracy wojskowej obu państw. Miały one miejsce w ośrodku badawczym rosyjskich Sił Obrony Powietrznej i Kosmicznej. Dowodzącym ze strony rosyjskiej był zastępca dowódcy Sił Powietrzno-Kosmicznych gen. por. Pawieł Kuraczenko, ze strony chińskiej natomiast dowodził szef sztabu chińskiej armii gen. por. Ma Zhenjun.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia gotowości współpracujących dowództw, procedur i szkolenie z błyskawicznego reagowania na zagrożenia jednostek obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej obu uczestniczących w nim państw. Scenariusz manewrów zakładał odpieranie, jak to określono, «prowokacyjnych» ataków wykonywanych za pomocą pocisków balistycznych i manewrujących.

Rosyjskie ministerstwo obrony podkreśliło, że ćwiczenia «nie były skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu», a ich wyniki zostaną poddane analizie i posłużą do opracowania kolejnych propozycji współpracy Rosji i Chin w dziedzinie systemów obrony przeciwrakietowej, w tym tworzenia połączonych grup szybkiego reagowania antyrakietowego.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.