Rosjanie wyremontują węgierskie śmigłowce

Новости

mi-17Węgry wyremontują w Rosji cztery śmigłowce transportowe Mi-17 — podaje węgierska agencja MTI. Kontrakt o wartości 12,75 mln euro został podpisany 7 lipca.

Według informacji holdingu «Śmigłowce Rosji» wykonawca prac został wyłoniony w otwartym przetargu na kapitalny remont śmigłowców, ogłoszony w lutym br. Prace mają potrwać dziesięć miesięcy (od momentu dostarczenia śmigłowców) i będą prowadzone w zakładach w Nowosybirsku.

W siłach zbrojnych Węgier służy kilkadziesiąt śmigłowców produkcji rosyjskiej, w tym 7 Mi-17 oraz 13 Mi-8 (dane za Military Balance). Z wypowiedzi przedstawicieli holdingu wynika, że liczą oni na kolejne kontrakty na ich remont.

 Na początku tego roku w mediach pojawiła się informacja o negocjowaniu przez premiera Orbana zakupu dodatkowych 30 śmigłowców Mi-17, o wartości 490 mln dol., co miało zrekompensować kłopoty związane z realizacją umowy dot. elektrowni nuklearnej na Węgrzech. Ostatecznie do transakcji nie doszło a wkrótce po powrocie z Moskwy, Węgrzy rozpisali przetarg na remont Mi-17.

Wcześniej w 2014 r., węgierskie ministerstwo obrony nabyło trzy używane śmigłowce Mi-8T od nieujawnionego rosyjskiego dostawcy. Kontrakto o wartości 9 mln dol. obejmował również koszty przeglądu i naprawy maszyn.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.