Lista płac Macierewicza. Niebotyczne sumy!

Новости

main

147,6 tys. zł dla kancelarii adwokackiej, 34 tys. zł za trzymiesięczny monitoring anglojęzycznej prasy, czy 21 tys. zł dla Sławomira Cenckiewicza za „wydawanie opinii dotyczących reformy archiwów wojskowych”. Na liście płac MON za usługi analityczno-doradcze znajdują się doradcy zespołu smoleńskiego, weryfikatorzy WSI i ludzie związani z Antonim Macierewiczem.

Ministerstwo Obrony Narodowej pod wodzą Antoniego Macierewicza dało zarobić osobom związanym z ministrem. Na liście płac MON, którą opublikował portal OKO.PRESS.PL znajdują się weryfikatorzy WSI, byli pracownicy IPN, działacze polonijni oraz doradcy zespołu smoleńskiego. Oto osoby, które świadczyły usługi analityczno-doradcze na rzecz resortu obrony

Najwyższą kwotę zgarnęła Kancelaria Adwokacka Andrzeja Lwa-Mirskiego. To zaufana kancelaria, z której usług niejednokrotnie korzystał sam minister Antoni Macierewicz. Resort podpisał z kancelarią umowę na 11,5 miesiąca. W tym czasie zapłaci jej w sumie 147,6 tys. zł. Dodatkowo MON korzystało z usług syna Andrzeja Lwa-Mirskiego, Macieja. Za pięć dni doradztwa prawnego otrzymał 7 tys. zł. Były weryfikator WSI i wieloletni współpracownik ministra Macierewicza, Mariusz Marasek, za „konsultacje, wydawanie opinii w zakresie tworzenia i funkcjonowania Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO” od połowy lutego do końca roku zarobi 108,9 tys. zł, czyli średnio 10,4 tys. zł miesięcznie. Marasek jest pełnomocnikiem MON ds. organizacji CEK NATO. Dodatkowe pieniądze zarobił też sam szef SKW Piotr Bączek. Za jednodniowe „doradztwo specjalistyczne” zgarnął 1 tys. zł.

Polonijny działacz Tadeusz Witkowski, za „monitoring i koordynację prac dotyczących szczytu NATO” zarobił niemal 50 tys. zł. «Nie wiadomo, jak Witkowski koordynował prace związane z warszawskim szczytem NATO – od lat mieszka w USA. Jest z wykształcenia polonistą, emerytowanym lektorem języka polskiego na Uniwersytecie Michigan» – zastanawia się portal OKO.PRESS. Kolejny działacz polonijny Jan Czarniecki za „monitorowanie mediów zagranicznych w obszarze bezpieczeństwa i obronności Polski” w ciągu dwóch miesięcy zarobił w MON niemal 25 tys. zł. Z kolei za trzymiesięczne monitorowanie anglojęzycznych źródeł medialnych, zgarnął kolejne 34 tys. zł.

Resort ściśle współpracuje też z ekspertami smoleńskimi. Marcin Gugulski, który był członkiem komisji weryfikacyjnej WSI, a później współpracownikiem zespołu smoleńskiego za „konsultacje, wydawanie opinii w zakresie bezpieczeństwa państwa” od drugiej połowy stycznia do końca roku otrzyma łącznie 102 tys. zł. Umowę z MON podpisał też prof. Kazimierz Nowaczyk, który w 2010 r. został ekspertem parlamentarnego zespołu smoleńskiego kierowanego przez Macierewicza.

Na liście płac znalazł się też historyk Sławomir Cenckiewicz. W przeszłości pracował w IPN jako historyk, obecnie jest członkiem kolegium IPN i dyrektorem Centralnego Archiwum Wojskowego. Za „wydawanie opinii dotyczących reformy archiwów wojskowych” MON zapłacił mu w tym roku 21 tys. zł. (MLT/OKO.PRESS)

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.