Kara za doping. Bracia Zielińscy muszą odejść z armii

Новости
main
Tylko kilka miesięcy Adrian i Tomasz Zielińscy byli zawodowymi żołnierzami. Po aferze dopingowej na igrzyskach w Rio de Janeiro obaj bracia muszą zdjąć mundury. Wojsko wyrzuca także podnoszenie ciężarów z grupy sportów wspieranych przez armię.
Adrian i Tomasz Zielińscy na początku tego roku przeszli z Tarpana Mrocza do Zawiszy Bydgoszcz. Zmienili nie tylko barwy klubowe, dostali także etaty w wojsku. W maju zostali zawodowymi żołnierzami i członkami działającego przy Zawiszy Wojskowego Zespołu Sportowego. Z powodu przyłapania obu braci na stosowaniu środków dopingowych stracą wszelkie przywileje związane ze służbą wojskową. Nie mogą oczywiście również w przyszłości liczyć na mundurowe emerytury.

— Adrian i Tomasz Zielińscy już złożyli wnioski o zwolnienie ze służby wojskowej. To były nasze wspólne decyzje. Adrian i Tomasz Zielińscy przestaną być żołnierzami. Trwa procedura zwalniania ze służby zawodowej. Do końca września trwa okres wypowiedzenia — mówi ppłk Dariusz Bednarek, dowódca bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i wiceprezes CWZS Zawisza.

Klub Zawisza na razie zawiesił Zielińskich w prawach członków. Wojsko natomiast, nie czekając do ostatecznego zakończenia sprawy dopingu, od razu odbiera im prawo noszenia munduru.

— Zawiedliśmy się na nich. Sytuacja, która wyniknęła podczas igrzysk olimpijskich, była tak drastyczna, że procedura zwolnienia ze służby została już wdrożona. Nie chcę dalej z nimi współpracować — mówi ppłk Bednarek.

Na aferze w Rio straci także całe podnoszenie ciężarów. — Kończymy współpracę wojska z ciężarami. Dyscyplina okazała się tak skażona, że nie można sobie dalej na to pozwolić. Złożyłem już wniosek do przełożonych o likwidację sekcji podnoszenia ciężarów w strukturach wojska — dodaje dowódca Wojskowego Zespołu Sportowego.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.