Za co Misiewicz dostał medal? Bo dekomunizuje Wojsko Polskie oraz «jest taktowny, koleżeński i życzliwy»

Новости

z20676524Q,Antoni-Macierewicz-i-Bartlomiej-MisiewiczCzytelnik OKO.press postanowił sam zapytać MON, za co jego rzecznik, Bartłomiej Misiewicz, dostał złoty medal od Antoniego Macierewicza. I otrzymał zaskakującą odpowiedź.

 Niedawno media zelektryzowała informacja, że Bartłomiej Misiewicz, rzecznik prasowy MON i szef biura politycznego ministra Antoniego Macierewicza, dostał złoty medal za «Za zasługi dla obronności kraju». Wywołało to oburzenie, tym bardziej, że w resorcie pracuje zaledwie od dziewięciu miesięcy.  Portal OKO.press opublikował  dzisiaj oficjalne uzasadnienie wniosku o nadanie medalu Misiewiczowi, podpisane przez szefa MON.

«Dekomunizuje Wojsko Polskie»

Uzasadnienie otrzymał czytelnik OKO.press, Łukasz Rosenkiewicz, który wystąpił do MON-u o udzielenie informacji publicznej w tej sprawie. Czytamy w nim, że Misiewicz wspiera „kultywowanie tradycji niepodległościowych żołnierzy wyklętych i niezłomnych”, «aktywnie uczestniczy w procesie dekomunizacji Wojska Polskiego» oraz «procesie tworzenia wojsk obrony terytorialnej kraju”. Zdaniem ministra, istotne są także osobiste przymioty rzecznika, który «wykazuje dużą inicjatywę i odważnie formułuje opinie».

Rozporządzenie ministra obrony narodowej z 2012 r mówi, że medal «Za zasługi dla obronności kraju» nadawany jest osobom, które „wykazały męstwo w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych”, mają „szczególne zasługi z dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej” lub w dziedzinie szkolenia i wychowania wojskowego. Mogą go otrzymać także ci, którzy swoją pracą zawodową „przyczynili się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju”. Przy nadawaniu medalu, trzeba zachować kolejność w jego stopniach. Osoba odznaczana powinna najpierw otrzymać brązowy medal. Dopiero trzy lata później może dostać srebrny, a pięć lat po nim — złoty.Od tej reguły można odstąpić tylko „w szczególnie uzasadnionych przypadkach”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.