Rosyjskie wojska rakietowe w stanie gotowości bojowej

Новости
43
Ponad 10 tysięcy żołnierzy i tysiąc jednostek sprzętu, w tym systemy Topol i Jars. Strategiczne wojska rakietowe w Rosji zostały postawione w stan gotowości bojowej — informuje rosyjskie ministerstwo obrony. Sprawdzian ma podsumować bieżący rok szkoleniowy.
«Oddziały i jednostki są sprawdzane według wszystkich elementów i kryteriów gotowości bojowej, a także wykonywania zadań, związanych m.in. ze zwalczaniem terroryzmu» – poinformował w komunikacie rosyjski resort obronny.
Odparcie «ataku rakietowego». Wyrzutnie wyjechały na astrachański poligon Rosyjskie wojsko… czytaj dalej » W ramach szkoleń zostaną przeprowadzone ćwiczenia taktyczne na różnych szczeblach. Sprawdzone zostaną także kwestie gotowości mobilizacyjnej.
Bojowe trasy
Jak podaje agencja RIA Nowosti, w czasie manewrów wojskowi opracują taktykę związaną z wyprowadzeniem systemów rakietowych Topol, Topol-M i Jars na trasy bojowe. Żołnierze wykonają także zadania związane z wyposażeniem stanowisk bojowych i organizacją systemu bezpieczeństwa i obrony na zajmowanych pozycjach.
We wtorek agencja TASS podała, że brygada wojsk rakietowych Zachodniego Okręgu Wojskowego rosyjskich sił zbrojnych została postawiona w stan najwyższej gotowości bojowej.
«W jednostce trwa sprawdzian podsumowujący rok szkoleniowy 2016» — informowała TASS. «Pododdziały wojsk rakietowych przemieszczają się do wyznaczonych miejsc, gdzie odbędzie się szkolenie z kierowania atakami rakietowymi z wykorzystaniem systemów Iskander-M» — komunikowały z kolei służby prasowe Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.