Nowe rosyjskie bombowce w Kaliningradzie

Новости

239537396Ponad 20 samolotów bombowych Su-34 i kilka rozpoznawczych Su-24MR zostało przebazowanych do Kaliningradu z macierzystej bazy lotniczej w Woroneżu. Maszyny są pilotowane przez załogi z doświadczeniem bojowym nad Syrią.

Jak poinformowała służba prasowa Zachodniego Okręgu Wojskowego, przebazowanie samolotów Su-34 i Su-24MR z Woroneż-Małszewo to element ćwiczeń w zakresie współpracy Sił Powietrznych i Lotnictwa Floty Bałtyckiej. Personel jednostki w trybie alarmowym przygotował maszyny do przelotu wraz z uzbrojeniem i został przemieszczony w rejon Kaliningradu. Z tego obszaru do końca bieżącego tygodnia Su-24 będą operować wraz z samolotami Su-27 i Su-24 należącymi do lotnictwa Floty Bałtyckiej. Loty treningowe nad akwenem Morza Bałtyckiego rozpoczęły się 14 czerwca.

Załogi Su-34 wykonują precyzyjne bombardowania, misje wsparcia sił własnych oraz loty na małej wysokości. Samoloty Su-24MR prowadzą rozpoznanie przed atakami bombowców, oraz identyfikują ukryte stanowiska przeciwnika naprowadzając na nie własne lotnictwo. Lotnictwo Flot Bałtyckiej ćwiczy przechwytywanie celów powietrznych, w  tym pocisków manewrujących oraz wspólne z Siłami Powietrznymi wsparcie wojska i niszczenie kluczowych elementów infrastruktury przeciwnika.

Warto odnotować, że stacjonujące na stałe w Woroneżu załogi samolotów bombowych Su-34 posiadają doświadczenie z lotów bojowych nas Syrią, gdzie operowały w ramach pierwszej zmiany rosyjskiego kontyngentu lotniczego z bazy Chmejmin. W Woroneżu stacjonują jednostki, które jako pierwsze w Zachodnim Okręgu Wojskowym zostały wyposażone w nowy typ bombowca frontowego.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.