Bogusław Pacek doradcą NATO

Новости

39ef3ad6d892edadc97701821db6f204Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że profesor Bogusław Pacek został nominowany przez NATO na doradcę do spraw reformy wojskowego systemu edukacyjnego Ukrainy.

W piątek profesor Pacek spotkał się w Kijowie z pierwszym zastępcą ministra obrony Ukrainy Iwanem Rusnakiem. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel NATO Mariusz Solis.

Bogusław Pacek od kilkunastu miesięcy kieruje pracami programu DEEP, w którym biorą udział eksperci z kilkunastu państw w tym m.in. z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech oraz kilku polskich uczelni wojskowych z kluczową rolą Akademii Obrony Narodowej.

Pierwszy etap programu realizowany był w Kijowie, Lwowie, Charkowie i Sewastopolu — w miastach, które są akademickimi centrami Ukrainy.

Według informacji Ministerstwa Obrony Narodowej minister Rusnak i prof. Bogusław Pacek uzgodnili dalsze konkretne działania w ramach programu. Mają one dotyczyć również przygotowania reformy wojskowego systemu edukacyjnego Ukrainy.

1 thought on “Bogusław Pacek doradcą NATO

  1. Spolegliwy pierdoła. Nie głupi ale na froncie raczej do obierania ziemniaków. Bardziej ambasador w Mongolii . koniunkturalny. Umie założyć różową koszulę. Niegroźny karierowiczu z podstarzałymi ambicjami.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.