Grzegorz Schetyna dla «Dziennika Gazety Prawnej»: decyzję ws. Macierewicza podejmie Kaczyński z Rydzykiem

Новости

ac6f4be2f1de22a208eb89cf2441b Decyzję o przyszłości Macierewicza podejmie prezes Kaczyński i będzie to ustalał z ojcem Rydzykiem. To jest oś obrony Macierewicza — uważa Grzegorz Schetyna. Lider PO stwierdza w wywiadzie dla «Dziennika Gazety Prawnej», że szef MON «jest nie do uratowania».

Schetyna podkreśla, że Jarosław Kaczyński może odwołać Macierewicza «w każdej chwili». — Skoro tego nie czyni, to oznacza, że nie chce — ocenia lider PO. Dodaje, że stanowisko dla Macierewicza «to efekt porozumienia Kaczyński-Rydzyk» i decyzja o jego odwołaniu będzie podjęta «po ustaleniach między Nowogrodzką i Toruniem».

 — Sprawa Macierewicza jest ważna teraz. Jest oburzająca i skandaliczna, jeśli potwierdzi się to, co zdarzyło się w aferze śmigłowcowej. Nasz wniosek o komisję śledczą w tej sprawie leży w zamrażarce marszałka Kuchcińskiego już pół roku. Nic się z nim nie dzieje. Teraz zaczynamy rozumieć dlaczego — stwierdza lider PO.

Schetyna podkreśla, że największa partia opozycyjna «musi reagować», gdy «człowiek, który nie wiadomo skąd pochodzi» stwierdza, że «wywrócił kontrakt na ponad 13 miliardów złotych».

Szef Platformy nawiązuje w ten sposób do wypowiedzi dr Wacława Berczyńskiego, który w wywiadzie dla «Dziennika Gazety Prawnej» powiedział m.in.: «Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale. Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie».

Po tych słowach Berczyński zrezygnował z szefowania podkomisji ds. ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej i wyjechał do USA.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.