Macierewicz odznaczył Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju swojego rzecznika

Новости

main

Misiewicz jest nie tylko rzecznikiem prasowym ministerstwa obrony narodowej, ale także szefem gabinetu politycznego MON. Przez chwilę, tymczasowo, pełnił on także funkcję pełnomocnika MON ds. Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO.

«Dzisiaj z okazji Święta Wojska Polskiego zostałem odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Ogromny zaszczyt» — napisał sam Misiewicz na Facebooku.

Sprawa wzbudziła duże kontrowersje na Twitterze. Dziennikarz «Rzeczpospolitej», Jacek Nizinkiewicz, domagał się szczegółowych informacji o powodach przyznania medalu rzecznikowi MON.

Dużą popularność na Twitterze zyskał też komentarz byłego żołnierza, uczestnika misji w Iraku i Afganistanie, Michała Bardonia. «Ja na swój medal zapracowałem» — napisał.

 Działalność polityczną Misiewicz rozpoczął na przełomie 2006 i 2007 roku. Przez wiele lat był bliskim współpracownik wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości i obecnego szefa MON, Antoniego Macierewicza. Bartłomiej Misiewicz był również szefem biura Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej oraz szefem biura Zespołu Parlamentarnego ds. Skutków Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

Jak czytamy dalej na stronie ministerstwa, w latach 2012-14 był koordynatorem ds. struktur wykonawczych PiS. W latach 2012-2014 — członek Rady Politycznej PiS, od 2014 roku członek Krajowej Komisji Rewizyjnej tego ugrupowania.

Medal «Za zasługi dla obronności kraju» jest odznaczeniem nadawanym przez ministra obrony narodowej. Szef MON przyznaje go od 1966 roku. Posiada on trzy stopnie — brązowy, srebrny oraz złoty. Zgodnie z rozporządzeniem medal ten może być nadany w trzech przypadkach. Po pierwsze, osobom które wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych. Po drugie, posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej, techniki wojskowej oraz potencjału obronnego, jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego. I po trzecie, swoją pracą zawodową lub działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju.

Jak czytamy w rozporządzeniu szefa MON, pzy nadawaniu medalu zachowuje się kolejność w jego stopniach, z tym że nadanie srebrnego medalu może nastąpić po upływie co najmniej trzech lat od nadania medalu brązowego, a nadanie złotego medalu może nastąpić po upływie co najmniej pięciu lat od nadania srebrnego.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.