Niespodziewane rosyjskie ćwiczenia lotnicze w Kaliningradzie

Новости

2c3ea03fee8a15713f5cad1be93d7fdeNiespodziewany test gotowości operacyjnej lotnictwa i wojsk obrony powietrznej Floty Bałtyckiej stacjonujących w Kaliningradzie ogłosiło Ministerstwo Obrony Rosji. W najbliższych dniach trenowane będzie zwalczanie celów powietrznych, naziemnych i morskich oraz przemieszczanie się jednostek na nowe pozycje. Brak jest informacji o skali i planowanym czasie ćwiczeń.

Zarządzone 29 października niespodziewane sprawdzenie gotowości formacji stacjonujących w Kaliningradzie jest elementem szerszego  programu testów. W tym samym czasie podobne zadania realizuje m. in. lotnictwo Floty Czarnomorskiej.

Jednostki lotnictwa myśliwskiego Floty Bałtyckiej, wyposażone w samoloty Su-27, trenują m. in. wykrywanie, identyfikację i  zmuszanie do lądowania samolotów, które naruszyły rosyjską  przestrzeń powietrzną. Wraz z oddziałami obrony przeciwlotniczej  ćwiczą też odpieranie zmasowanych ataków, realizowanych przez  różnego typu środki napadu powietrznego.

Samoloty Su-27 i Su-24M ćwiczą wspólne działania w warunkach nocnych, ataki na jednostki pływające przeciwnika oraz zwalczanie celów powierzchniowych, śmigłowców i bezzałogowych statków powietrznych. W najbliższych dniach samoloty bombowe Su-24M mają też trenować ataki na małej wysokości przeciw punktom  dowodzenia, obiektom inżynieryjnym i zgrupowaniom wojsk umownego przeciwnika. Działania te będą realizowane we współpracy ze  śmigłowcami szturmowymi Mi-24 i bojowo-transportowymi Mi-8. W tym samym czasie morskie maszyny Ka-27 będą trenować wykrywanie i niszczenie okrętów podwodnych przeciwnika. Niewykluczony jest również desant spadochronowy z użyciem samolotów An-26.

Ministerstwo Obrony Rosji nie udziela informacji na temat skali ćwiczeń, ani planowanego czasu ich trwania.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.