Siły Powietrzne Białorusi przygotowują się do rocznicy przelotu szwedzkich misiów

Новости

rlswost783223896Według służby prasowej Ministerstwa Obrony Narodowej Białorusi stało wiadomo, że Siły Powietrzne przygotowują się do pierwszej rocznicy przelotu szwedzkiego samolotu i zrzutu “niedźwiedziego” desantu.

Należy odznaczyć, że za rok, od momentu naruszenia granicy, w SP Białorusi było przeprowadzono dużo zmian. Najpierw zmieniła się kadra Dowódctwa Wojsk OPL, a po drugie został zmieniony sam system pełnienia Dyżuru Bojowego i zorganizowana ścisła współpraca z placówkami Straży Granicznej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Wdrażane na posterunki radiolokacyjne nowoczesnych radarów Wshód-D i Rosa-RB pozwoliło znacznie obniżyć dolną granicę strefy radiolokacyjnej, oprócz tego do pełnienia Dyżuru Bojowego przestąpiły nowe zestawe OPL TOR-M2. Zaplanowane, że w 2014 r. do jednostek Wojsk OPL trafią kolejne zestawy TORów.

Gwałtownie została zmniejszona zależność od wizualnego wykrywania cełów powietrznych posterunkami Straży Granicznej dzięki wdrażaniu nowego sprzętu sensorowego wykrywania samolotów lecących na niskich wysokościach z użyciem akustycznych i sejsmicznych pól.

Nareszcie, Rosjanie w porę zbadali trudności białoruskiej gospodarki i zaproponowali rozmieścić na terytorium Białorusi swoją Bazą Lotniczą i dostarczyć kolejne zestawe rakietowe OPL S-300.

Jak wynik, dzięki Szwedom i Litwie: prowokacja dla Sił Zbrojnych Białorusi poszła na korzyść – letargiczny sen dobroci przeszedł bezśladu. Więcej tego, z pojawieniem rosyjskiej Bazy Lotniczej zmieni się i sama geostrategiczna sytuacja w regionie (nie na korzyść NATO).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.